CRM Yazılımları

Customer Relation Management

Müşteri İlişkileri Yönetimi

CRM Yazılımları

CRM (Customer Relation Management)

Müşteri İlişkileri Yönetimi nedir? Ne işe yarar?

 

Firmaların satış verimliliğini arttırmak için kullandığı yazılımdır.

Müşteri ilişkilerinde etkin ve verimli olmak temel olarak müşterinin neyi talep ettiiğini tespit etmek ve bu teleplere cevap veren ürünler geliştirmek, ardından doğru ürünü, doğur müşteriye, doğru fiyata, doğru mekanda ve doğru zamanda sunmak gerekir.

İşte CRM yazılımları işlem protokolleriyle bu süreci hatasız ve eksiksiz olarak yönetmenize yardımcı olur.

ERP’nin kurumsal getirilerinden biride her modül için üstün raporlamalarıdır. Bu raporlamalar karşılaştığınız sorunların analizlerini çıkartıp bir kurumsal hafıza oluşturmanızı sağlar.

Müşteriye ait tüm bilgilerin ve müşteri ile yapılan tüm anlaşmaların data olarak saklandığı yazılımdır.

Bu datalar verimli bir şekilde raporlamaya dönüştürülür. Şirketinizin gelecek planlarını ve stratejilerinizi bu raporlar ışığında kurabilirsiniz. CRM yazılımı temel olarak ;

  • Müşteri İlişkileri
  • Pazarlama
  • Satış
  • Teknik Servis

Modüllerinden oluşmaktadır.

 

CRM içerisinde müşteri kartları oluşturabilir, müşterilerinizin ilgi duyduğu ürün ve tanıtımlar için personellerinize görev oluşturabilirsiniz.

Tercihinize göre personellerinizin her müşteri için mutlaka yapması gereken tanıtımları protokol haline getirebilir ve personellerinizin girdiği sonuçları takip edebilirsiniz.

CRM YAZILIMININ TEMEL AMACI, sistemin size verdiği raporları inceleyerek şirketinizin pazarlama protokollerini müşterilerinizin talep ve davranış biçimlerine göre düzenlemenizdir.

Bu raporlama ve incelemeler verimli bir şekilde yapıldığı taktirde müşteri sayınız ve satış rakamlarınız hızla artış gösterecektir.

WebSanat: ihtiyacınız olan yazılım, ihtiyacınız kadar

Size ihtiyacınız olmayan özellikleri satmıyoruz, sizinle birlikte tasarlıyoruz.

EN ÜST