Instagram'da Takipçi Sayısının Önemi

Makaleler

Instagram'da Takipçi Sayısının Önemi

Kariyer planlarını instagram üzerinden kuranların başarı göstergesi elbette takipçi sayısıyla ölçülüyor. Bir işletme veya bir yazar olabilirsiniz. Başarılı olmak için aynı yöntemleri uygulamanız gerekir. Bu yöntemlerden bugüne kadar tek başarılı olan takipçi satın alma yöntemidir.

Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa organik kullanıcılar hesabınıza o oranda ilgi gösterirler. Diğer yönden tek başına takipçi satın alan bir hesabın gelişmesi elbette mümkün değildir. İlgi alanınız doğrultusunda olduğunca özgün ve bolca paylaşım yapmanız ve bunu Instagram’ın sponsorlu olarak adlandırdığı reklamlarla desteklemeniz gerekecektir.

Sponsorlu reklamlar sanıldığı kadar pahalı olmamakla birlikte çok da verimlidir. Günlük 1.5 TL gibi cüzi bir ücrete instagram paylaşımlarınızı ortalama 750 organik kullanıcıya göstermektedir. 1% oranında geri dönüş alsanız dahi, 1 ay içerisinde 225 organik kullanıcıya ulaşmış olacaksınız. Tabiki Instagram’ın reklamınızı göstereceği 750 kullanıcının en çok dikkat edeceği unsur psikolojik olarak mevcut takipçi sayınız olacaktır.

Buna örnek olarak iki farklı ayakkabı firması verilebilir. A firmasının 270 takipçisi bulunmasına karşın B firmasının 6.320 takipçisi bulunduğunu farz edersek. Elbette psikolojik olarak takip ihtimaliniz B firması etrafında yoğunlaşacaktır.

Instagram üzerinden bir beklentiniz var ise, mutlak olarak sponsorlu reklam ve psikolojik takipçi satın alma gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Başarı Sizinle Olsun! WebSanat.Net

Instagram takipçi fiyatlarımız için buraya, beğeni fiyatlarımız için buraya tıklayın!Sipariş İçin Hemen Arayın!