Ticarette Sosyal Medya Kullanımı

Makaleler

Ticarette Sosyal Medya Kullanımı

Gündelik hayatımızda uyandığımız andan uykuya daldığımız ana kadar cep telefonumuz veya bilgisayarımız aracılığıyla sosyal ağlara bağlıyız. Bu alandaki bağlılık her geçen gün yaş, cinsiyet ve kültür demeden artmakta. Sanıldığının aksine sosyal medya şirketleri sizlerin sosyal bağlar kurması için değil, ihtiyaç ve alışkanlıklarınızı takip edip bu ihtiyaçlara uygun firmaların reklamlarını sizlere göstermek üzerine kurulmuştur. Buna örnek olarak pek çok ülkede yer bildirimi yapmış bir kullanıcının sürekli havayolu şirketlerinin reklamlarıyla karşılaşmasını verebiliriz.

Peki Biz Bu Sosyal Medya Ticaret Ağına Nasıl Dahil Olabiliriz?

Bu alanda en başarılı Sosyal Medya Ağı olarak karşımıza instagram çıkıyor. Instagram gerek kullanıcı sayısı gerekse kullanıcıların dikkatlice takip edilen alışkanlıklarıyla hedefe giden en kısa yol. Instagram'da gönderilerinizi öne çıkartmak (reklam vermek) için öncelikle bir kurumsal hesaba ihtiyacınız var. Ardından kredi kartınızı kullanarak vereceğiniz reklamla birlikte bütçenizin el verdiği oranda erişim sağlayabilirsiniz. Reklam hedeflerinizi doğru belirlemek (cinsiyet / yaş aralığı / lokasyon / ilgi alanı vb.) için Sosyal Medya Danışmanı adı verilen kişi veya kuruluşlardan yardım almanız tavsiye edilir. Yanlış hedeflenmiş bir reklam sizi hiçbir noktada desteklemez ve paranızı israf etmiş olursunuz. Buna karşın doğru hedeflenmiş bir reklam ise sizi hayal edemeyeceğiniz kadar çok müşteriyle buluşturacaktır.

Instagram Paylaşımlarında Görsel Tasarımın Önemi!

Sosyal medya reklamı nasıl verilir artık biliyoruz fakat reklamlarımızdan istediğiniz kadar verim alamıyoruz. Başarısızlık için bir çok sebepten ötürü olabilir. Bunların en önde geleni ise paylaştığınız görselin yeterince kaliteli bir şekilde düzenlenmemesidir. Bu noktada en kolay yol bir Grafik Tasarımcıdan hizmet almaktır. Bu hizmet sanıldığı gibi pahalı değil aksine profesyonel olarak sürekli bu işle uğraşan kişi veya kuruluşlar tarafından cüzi miktarlara yapılmaktadır.

Takipçi ve Beğeni Satın Almanın Önemi. İnsan Psikolojisi

Güzel bir görsel tasarladınız ve bunu instagram reklamlarıyla geniş bir kitleye yaymak istiyorsunuz. Bu noktada psikolojik doping olarak kullanabileceğiniz ve getiriyi iki katına kadar çıkartabilecek bir yöntem mevcut. İnsan psikolojisi beğenileni beğenmek ve takip edileni takip etmek üzerine kurulmuştur. Instagramda şöyle bir gezinti yaptığınızı hayal edin. Gözünüze 2 farklı ayakkabı firması çıktı. Bu firmalardan bir tanesinin 17.000 takipçisi diğerinin ise 320 takipçisi olsun. Siz olsanız hangisini takip ederdiniz? Başka bir açıdan bakalım; Instagram gezintiniz esnasında karşınıza 22 beğeni almış reklamlı bir görsel çıktı. Sizin resimlerinizden bile az beğeni alan bir reklama dikkat eder misiniz? Cevabınız hayır ise öncelikle takipçi almalısınız. Ardından reklam vereceğiniz görselinize takipçilerinizin sayısıyla orantılı olacak kadar beğeni almanız gerekli. Örneğin toplam takipçi sayınız 3.200 olarak düşünelim. Bir gönderiniz için beğeni sayınızın en az 600 en fazla ise 1.200 olması gerekli. Bu cüzi miktardaki operasyonu yaptıktan sonra farkı sizde göreceksiniz.

Toparlamamız Gerekirse Başarılı Bir Sosyal Medya Reklamı İçin;

1. Grafik Tasarımcı tarafından hazırlanmış amaca uygun bir görsel.

2. Miktarı hedefinizi karşılayacak kadar Takipçi satın alınması.

3. Görselinizin ilgi çekici olması için takipçi sayınızla orantılı Beğeni satın alınması.

4. Sosyal Medya Danışmanı tarafından hedefe güdümlenmiş Instagram Reklamının verilmesi.

Başarı Sizinle Olsun! WebSanat.Net

Instagram takipçi fiyatlarımız için buraya, beğeni fiyatlarımız için buraya tıklayın!Sipariş İçin Hemen Arayın!*** Daha yüksek takipçi talepleriniz için özel fiyat alınız.