İşletmeler İçin Danışmanlık ve Ücretlendirme

Instagram

İşletmeler İçin Danışmanlık ve Ücretlendirme

Yerel bir işletmeniz var ve instagram’ın reklam nimetlerinden faydalanmak istiyorsunuz. Sizin için bir reçetemiz var. Bu reçeteyle gözle görünür bir gelişim kaydedebilirsiniz. Yapılacak işlemle ilgili adımlar açıklamaları ve ücretleriyle birlikte aşağıda yer almaktadır.

1. Kullanıcı adı basit bir kurumsal instagram hesabı açıyor ve bunu Facebook hesabınıza entegre ediyorsunuz. (Instagram bir facebook kuruluşudur ve reklamlar, Facebook reklamları üzerinden verilmektedir. Konuyla ilgili bir sosyal medya danışmanından yardım almanız önerilir. Sosyal medya danışmanlığı ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.)

2. Kurumsal hesabınızın bilgilerini tamamıyla girip logonuzu profil fotoğrafı olarak ayarlıyorsunuz. (Kurulumun doğru yapılması büyük önem taşımaktadır. Konuyla ilgili bir sosyal medya danışmanından yardım almanız önerilir. Instagram'ın profil fotoğrafı dahi belli ölçülerle sınırlandırılmıştır. Mevcut logonuz yok ise veya belirtilen ölçülere uyumlu olarak tasarlanmamış ise bu konuda uzman bir grafikerden yardım almanız önerilir.)

3. Kurumsal hesabımız tam olarak kuruldu. Kontrolleri elimizde. Artık bir paylaşım yapmanın zamanı geldi. Fakat önce hesabımızı albenili hale getirmek için yapmamız gereken bir şey daha var; takipçi satın almak. (Örnek olarak 5.000 takipçi satın alalım. Takipçi satın alma ile ilgili sorularınız ve güncel fiyat listesi için tıklayınız.)

4. Artık 5.000 takipçisi olan bir kurumsal hesaba sahibiz ve paylaşım yapmaya hazırız. Paylaşımımız reklam niteliği taşıdığından ötürü Photoshop ve benzeri programlar kullanarak tasarımımızı mükemmelleştirmemiz gerekiyor. Müşteri kitlemize albenili görünmesi için güzel bir çerçeve içerisine alıp logomuzu sol üst köşeye yapıştırıyoruz. Ürünle ilgili ek olarak yazmak istediklerimizi göze güzel gelen ve paylaşımla orantılı bir yazı fontu ile uygun bir noktaya yazıyoruz. Görselimiz artık hazır. (Görsel tasarım hakkında yeterli bigiye ve yeteneğe sahip olmadığınızı düşünüyorsanız alanında uzman bir grafikerden yardım almanız önerilir.)

5. Hashtag ismini instagram’a aşina olan bütün kullanıcılar bilir. Açıkçası bu diğer yaptığımız ve yapacağımız çalışmalara oranla getirisi çok düşük bir uygulamadır. Fakat bir müşteri bir müşteridir. Hashtag yani # işareti paylaşımınızın hedef kitlesinin belirlenmesine yarar. Örneğin #dekor yazan bir hashtaginiz var diye düşünelim. Bu arama kısmına “dekor” yazan insanların görmesini sağlar. Takipçi ve beğeni sayınız ne kadar yüksek ise aramaya “dekor” yazıldığında o kadar yüksek gösterim alırsınız. Hashtaglerinizi hedefinize uygun bir şekilde yazarsanız az da olsa getiri sağlayabilirsiniz. (Hashtagler az da olsa getiri sağlayan başlık yazılarıdır. Konuyla ilgili alanında uzman bir sosyal medya danışmanından yardım almanız önerilir.)

6. Evet paylaşımımızı yaptık ve sırada cazip hale getirmek var. En cazip paylaşım ise yüksek beğeni sayısıyla başlayan paylaşımlardır. Yukarıda planladığımız gibi 5.000 takipçimiz olduğunu var sayıyoruz. Bize bununla orantılı bir beğeni sayısı gerekli. (En az 600 en fazla 1.200 beğeni önerilir.) Paylaşımımız için 800 beğeni satın aldık. (Beğeni satışı yapan firmalar en az 1.000 adet satış yapmaktadır. Fakat satın aldığınız örnek olarak 4.000 takipçiyi 8 paylaşımınıza bölüştürebilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak ve beğeni fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.)

7. Güzel bir görselimiz, 5.000 civarında takipçimiz ve 800 civarında beğenimiz var. Şimdi artık paylaşımımızı hedef kitlemize yönlendirmenin zamanı geldi. Artık instagram sponsorlu reklamlarına başvurabiliriz. Sponsorlu reklamlar sadece hedef kitlenize yönelik gösterim yapmaktadır. Sizi tanımayan ve işletmenizden haberi olmayan hedef kitlenize yayın yaparlar. Evet 3 gün boyunca günlük 6₺ ve toplamda 18₺ sponsorlu reklam verdiğimizi farz edelim. (Instagram sponsorlu reklamlar günlük en az 1.5₺ den 1.500₺ ye kadar verilebilir. Hedefiniz için güdümleme yapmak için yaş aralığı, cinsiyet, lokasyon ve ilgi alanlarını doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Konuyla ilgili bilginiz yeterli değilse alanında uzman bir sosyal medya danışmanından yardım almanız önerilir.)

Evet instagram görsel reklamımızı başarılı bir şekilde oluşturduk. Bundan sonra ne ile karşılaşacağız?

Satın aldığımız takipçilerin sayısının gün geçtikçe azaldığını ve yerine organik takipçilerimizin sayısının arttığını. (Satın alınan takipçilerin her çeşitten ilgi alanına sahip olması ve sizin reklamını yaptığınız ürünlere ilgi duymaması sebebiyle azalma olacaktır. Kayıpların yerini organik olarak gelen potansiyel müşterileriniz alacaktır.)

Not : Düzenli olarak takipçi satın almaya devam etmeniz önerilir. Ne kadar çok takipçi o kadar çok organik takipçiyi çeker.

Instagram takipçi fiyatları için tıklayın

Instagram beğeni fiyatları için tıklayın

Sipariş İçin Hemen Arayın!